„Szíved szerint elküldenél minket Szibériába” – Nagy Ervin Rákay Philipnek üzent
„Megértem, hogy keménykedned kell velem, hiszen a sajátjaid is kiröhögnek a hátad mögött” – írt a színész az ellene kikelő propagandistának.
„Megértem, hogy keménykedned kell velem, hiszen a sajátjaid is kiröhögnek a hátad mögött” – írt a színész az ellene kikelő propagandistának.
A nemzet nem a világ ellen harcol. A nemzet Magyarország kormánya ellen küzd, hogy a magyar név jelentsen valamit. Francia pénzből, Soros-támogatással, guruló dollárokkal tempózik a fennmaradásért, azért, hogy ne csak levéltetvek, hanem virágok és pálmák országa legyünk. Vélemény.
A kormánypárti influenszer és állami filmrendező fejében megfordult, hogy a DK-elnök helyet cserélhetne Budaházyval a börtönben.
Az Oscar-gála előre megy, a magyar nevezések hátra: évek óta közünk nincs a világelithez, pont amióta kurzusfilmeket nevezünk minden díjra. De miért tartunk ott, hogy a feltörekvők kezét elengedjük, a tehetségeket feketelistázzuk, a rendszerhű dilettánsok viszont végtelen pénzből dolgozhatnak? Az Oscar-gáláról és a magyar filmgyártás helyzetéről beszélgettünk az Oscar-díjas Mindenki rendezőjével, Deák Kristóffal, és az ő tehetségét is felismerő forgatókönyvíró-rendező Madarász Istivel.
Úgy volt, hogy a minden eddiginél nagyságrendekkel nagyobb, hatmilliárdos állami támogatásból készülő Petőfi-film az idei nemzeti ünnepen, a Petőfi-emlékév alatt kerül moziba. Ehelyett kaptunk egy rövid előzetest.
A végtelen pénzből gazdálkodó Rákay Philip soha nem lenne képes tisztességesen elkészített és sikeres filmet alkotni, olyat, amilyen a Zámbó Jimmy életét feldolgozó sorozat. Philipék annyi mindent úgy csinálnak, mint a régi komcsik – csak rosszabbul.
A Megafonos influenszer nem árulta el, hogy miből él, de arra panaszkodott, hogy marhaságok jelentek meg róla.
Litkai Gergelyt megihlette Rákay Philip (historikus nevén: Számlakönyves Kálmán) nemrégiben bemutatott Aranybulla-sorozata. Puszta kritika helyett azonban a milliárdos produkció továbbfejlesztésére tesz javaslatot. Mégpedig diafilm formában. Olyan ambiciózus kérdésekre keresi az alkotó a választ, hogy leválthatja-e a Bogyó és Babócát egy történelmi sztori, jönnek-e statisztálni a Süsüből a zsoldosok, vagy hogy minden üres-e a vaktérképen?
Amikor kormánypropagandisták készítenek közpénzmilliárdokból történelmi filmeket, amelyek képesek a tényeket is elferdíteni, csak hogy beférjenek az ideológiai keretbe, joggal vetődik fel a kérdés: nem láttunk mi már ilyet? Közéleti podcastunk legfrissebb adásában történész kollégánk, Lenthár Balázs mesélt arról, hogy mit akar mondani magáról és nekünk a rendszer az Aranybullához hasonló alkotásokkal, és milyen, olykor rémisztő hasonlóságot mutat ez a szocialista múlttal.
„Előre megnyugtatnék minden fanyalgót, nem fogunk győzni a végén” – tréfálkozott a frissen felkent filmes szakember.
Az Aranybulla és a hatmilliárdos Petőfi-film író-producere egy eseményen arról is beszélt, hogy bár neki hatalmas élmény volt az a Fidesz-gyűlés, amin szerinte kétmillióan voltak, utána az utcán „el akarták ütni őt és a családját”.
A bíróságon kötöttek egyezséget.
A nagy tudású filmes szakember arról is beszélt, hogy a „444 toplúzer hülyegyerekei” mit írtak „Soros blogjára”, de ezt elnézhetjük nekik, mert „ki tudja, milyen szerek hatása alatt álltak”.
Rákay Philipék történelmi sorozatáról maga az azt bemutató köztévé állított nagyon furcsákat. Most kiderült, mi okozta a kínos bakit.
Rákay Philipék produkciója olyan közmegvetés sújtotta próbálkozásokat is alulmúlt, mint a Kis Vuk, vagy az Álom.net.
Elég súlyos, de inkább vicces baki csúszott a közmédia sikerjelentésébe.
Nem szabad hinni a fanyalgóknak: bár igaz lehet, hogy bő hatszázmillió forint közpénz talán kicsit sok az Uborka és a Gálvölgyi Show folytatására, de ne az árat nézzük, hanem a végeredményt! Végre a kormány is megmutatta, hogy van humora.
Noha tavaly az ElkXrtukot nézve azt gondoltuk, ennél már nehéz mélyebbre süllyedni, a magyar film idei éve sokkal tragikusabb volt az előzőnél is. És úgy tűnik, ebbe az irányba indultunk el, nagy sebességgel és elágazások nélkül.
Rákay Philip Aranybulla-sorozatában Veréb Tamás alakítja András királyt, szerinte annak képi világa „felveszi a versenyt a Trónok harcával”.